Tydzień Kuchni Polskiej z MAKRO Polska

Na zaproszenie MAKRO Polska przyłączyliśmy się do corocznej akcji „Tydzień Kuchni Polskiej” organizowanej z okazji Dnia Niepodległości.

Tydzień Kuchni Polskiej, odbywający się w terminie 9 – 15 listopada 2020 roku, to część flagowego programu MAKRO Polska pod hasłem „Polskie Skarby Kulinarne”. Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad 100 restauracji z sześciu regionów Polski: Warszawy, Krakowa, Poznania i Wielkopolski, Wrocławia i Dolnego Śląska, Trójmiasta i Pomorza oraz Warmii i Mazur.
W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z epidemią i sytuacją polskiej gastronomii, wydarzenie było okazją do pokazania solidarności w obliczu kryzysu. W ramach Tygodnia Kuchni Polskiej restauracje przygotowały swoje popisowe dania kuchni polskiej, przygotowane specjalnie dla programu Polskie Skarby Kulinarne, które były dostępne w menu na wynos lub z dowozem.

My postanowiliśmy przetestować ofertę przygotowaną przez restaurację Concordia Taste. Z tej okazji restauracja zaserwowała pierogi z szarpaną wołowiną w sosie demi glace z grzybami, jarmużem i szalotką. Danie okazało się szalenie aromatyczne, pyszne i oparte na sezonowych i lokalnych składnikach. Co ważne, dostarczone jeszcze gorące w estetycznym opakowaniu w niemal nienaruszonym stanie. Listę pozostałych restauracji biorących udział w wydarzeniu znajdziecie na stronie Polskie Skarby – KLIK.

Z okazji Święta Niepodległości postanowiliśmy przygotować również swoją interpretację niepodległościowej potrawy w postaci biało-czerwonego obiadu. Długo myśleliśmy nad konkretnym daniem i ostatecznie zdecydowaliśmy się na zrobienie pierogów. Pierogów na słodko, z regionalnym twarogiem, domowym sosem malinowym i świeżymi malinami. To danie ewidentnie przenosi do przeszłości, do wizyt w rodzinnych stronach i tych niecodziennych chwil kiedy na obiad można było zjeść coś słodkiego 😉
Po więcej inspiracji i przepisów Szefów Kuchni zapraszamy na stronę – KLIK.

11 listopada to wyjątkowa okazja do popularyzowania kuchni polskiej oraz zwiększania edukacji kulinarnej na temat tradycyjnych potraw naszego kraju. Dzięki MAKRO Polska mogliśmy także wesprzeć lokalne restauracje zapraszając naszych obserwatorów w progi restauracji, aby wspólnie celebrować niepodległość. Bo właśnie teraz lokale gastronomiczne jak nigdy dotąd potrzebują największego wsparcia nas wszystkich.
Dziękujemy MAKRO Polska za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym projekcie!

Spodobał Ci się tekst? Podziel się lub zostaw komentarz! To wiele dla nas znaczy!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply