Taste Film Festival

Chociaż czasy mamy niepewne, to na szczęście post-pandemiczne lato w Poznaniu obfituje w wiele interesujących wydarzeń i festiwali. Jednym z najciekawszych jest naszym zdaniem organizowany wspólnie przez centrum Concordia Design, restaurację Concordia Taste, fundację Vox Artis oraz Miasto Poznań filmowo-kulinarny festiwal Taste Film Festival.

Concordia Design to miejsce które od samego początku swojego funkcjonowania umiejętnie łączyło wyśmienite kino z kulinarnymi doznaniami. Wystarczy chociażby przypomnieć sobie nieodżałowaną poznańską edycję Międzynarodowego Festiwalu Transatlantyk, czy organizowane w restauracji Concordia Taste różnorakie odsłony filmowych śniadań.
I właśnie w tym roku, zespół tych wyjątkowo kreatywnych osób, pod przywództwem Ewy Voelkel oraz Tomka Tarkowskiego, postanowił powrócić do swoich korzeni organizując prawdziwą filmową i kulinarną ucztę pod hasłem Taste Film Festival.
Taste Film Festival potrwa przez całe lato (do 26 sierpnia) i składa się z 4 niezależnych pokazów filmowych połączonych z kolacjami degustacyjnymi. Wszystkie odsłony festiwalu odbędą się w samym centrum Poznania, w okolicy Ronda Kaponiera, na terenie Concordia Design, Concordia Taste oraz na Podwórku Przystani Sztuki.
Każda z 4 odsłon festiwalu składa się z dwóch wariantów – biletowanego, połączonego z kolacją degustacyjną Kina Kulinarnego oraz odbywającego się równolegle bezpłatnego i otwartego Kina Plenerowego.
Pisząc ten artykuł jesteśmy akurat po zakończonej pierwszej (czerwcowej) odsłonie festiwalu, podczas której obejrzeliśmy premierę filmu Tasty Choppers on the road w reżyserii Bartka Dziamskiego.
To kulinarna podróż dwóch Szefów Kuchni po Polsce jakiej nie znamy. Odkrywa ona przed nami urokliwe miejsca, w których można odetchnąć, podziwiać przyrodę, a przede wszystkim doskonale zjeść.
Co jednak szczególnie wyróżnia ten festiwal, to możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmów z twórcami festiwalu, bohaterami prezentowanych filmów oraz innymi ważnymi postaciami polskiej gastronomi. Na odbywającym się zaraz po filmie panelu dyskusyjnym można było spotkać m.in. reżysera Bartka Dziamskiego, prowadzącego event Tomka Jakubiaka, Marka Grądzkiego – Sery Grądzkie, Piotra Pietrasa – Master Sommelier i Terroiryści oraz oczywiście głównych bohaterów filmu i wybitnych Szefów Kuchni, czyli Jakuba Kasprzaka i Tomasza Grabskiego.
Obaj Panowie byli także autorami wieńczącej wieczór kolacji degustacyjnej. Świetna, kilku daniowa kolacja, inspirowana przedstawioną we filmie podróżą po Polsce, stała się okazją do zaprezentowania najlepszych polskich produktów regionalnych oraz interesujących polskich win – zarówno tych klasycznych, jak i mniej oczywistych win naturalnych.
Przed nami jeszcze 3 bardzo ciekawe odsłony, z których najbliższa – poświęcona kobietom – staruje już 8 lipca. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym festiwalu. W wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie organizatora znajdziecie wszystkiego kluczowe informacje dotyczące zarówno Kina Kulinarnego, jak i Plenerowego.
Do zobaczenia!

Spodobał Ci się tekst? Podziel się lub zostaw komentarz! To wiele dla nas znaczy!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply