Moja i Twoja Wina – Osobowości restauracji

Przybliżamy Wam osobowości restauracji. Na pierwszy ogień – Moja Wina i Twoja Wina. Za powstaniem tego miejsca stoją Angelika Fabiś i Rafael Anatol. Dwójka szalonych przyjaciół, którzy rozkochują w winie i autorskiej kuchni pełnej owoców morza sporą część Poznania.

Mimo, że żaden z nich z gastronomią nie miał wcześniej nic wspólnego, z udziałem własnej kreatywności, mnóstwa pracy i niegasnącej determinacji stworzyli miejsca, których pozazdrościć mógłby niejeden doświadczony restaurator. 

Moja Wina powstała niespełna rok temu. Pomysł na miejsce skupiające się na tapasach, owocach morza i dobrym, naturalnym winie przyszedł podczas licznych podróży, głównie do Hiszpanii. W Mojej Winie zjecie jedną z najlepszych dech tapas w mieście, skosztujecie pachnące morzem mule, doskonale przyrządzoną ośmiornicę i napijecie się ambitnego wina, które zasługują na oddzielny post. 

Miejsce szybko zyskało spore grono wiernych gości. Sami spędziliśmy w ogródku na Kwiatowej niejeden letni wieczór. Nie mogło stać się więc inaczej – Angelika z Rafałem otworzyli DRUGI LOKAL! 

Twoja Wina powstała w zagłębiu poznańskiej gastronomii – na Jeżycach. W Twojej Winie zjecie autorską kuchnię Ameryki Łacińskiej. Główną rolę grają tu przyrządzane na miejscu tacosy, w przeróżnych kompozycjach smakowych. Naszymi faworytami są również chipsy z plantana idealnie nadające się na przystawkę oraz obłędnie pyszne i równie obłędnie kaloryczne domowe churros podane z lodami na bazie piwa z Ministerstwa Browaru.

W Twojej Winie poza jedzeniem spotkacie autorskie drineczki oraz mocniejsze alkohole. Jednak to właśnie jedzenie w obu tych miejscach gra pierwsze skrzypce. Napoje alkoholowe mają być tylko dodatkiem, umilającym czas przy stole. 

Co szalenie istotne oba miejsca stworzyli zupełnie sami, bez pomocy profesjonalistów i firm wspierających. Jedynie z udziałem przyjaciół i znajomych, których właścicielom nie brakuje. Są bowiem szalenie otwarci, towarzyscy i gościnni. I to właśnie lubimy w nich najbardziej <3

W wolnym czasie pomagają w otwarciach salonów fryzjerskich, projektują ciuchy i uskuteczniają nocne wyprawy do Tamy ;). Kto jeszcze nie zna, koniecznie musi ich odwiedzić! Bardzo możliwe, że spotkacie ich na miejscu!

Spodobał Ci się tekst? Podziel się lub zostaw komentarz! To wiele dla nas znaczy!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply