Wielkanoc ze Starym Browarem

Mając w jednym miejscu i w dodatku w centrum miasta tak bogatą i jakościową ofertę wielkanocną, polecamy – szczególnie w tym roku – zamawiać w restauracjach. Szczególnie, że przy okazji zakupu swoich ulubionych potraw, możemy dodatkowo wspomóc wyjątkowo poturbowaną przez pandemię branżę gastronomiczną.

By ułatwić poszukiwania, prezentujemy poniżej przegląd oferty świątecznej jaką przygotowały dla poznaniaków restaurację działające w Starym Browarze (w formacie na wynos i/lub z dowozem).

Weranda Lunch & Wine
Dziedziniec

Ta działająca obecnie jako przestrzeń coworkingowa restauracja, nigdy nie próżnuje i cały czas zaskakuje nowymi pomysłami. Oprócz dań z karty, które możecie zamówić u nich w trakcie pracy lub spotkania biznesowego, uruchomiła również własne delikatesy oraz wprowadziła do oferty przepyszną pizzę zaadoptowaną ze swojego innego konceptu o nazwie Irmina’s Pizza.
Wracając jednak do świąt, to aktualnie w Werandzie znajdziecie osobne wielkanocne menu. Zostało ono oparte na absolutnie klasycznej, polskiej i wielkanocnej kuchni. Szczególnie polecamy Wam zupę chrzanową z duszoną wołowiną i pieczonymi ziemniakami, żurek staropolski z ekologiczną białą kiełbaską, czy szynkę pieczoną faszerowaną suszonymi pomidorami. Idealną opcją na większy rodzinny obiad jest natomiast kaczka lub gęś, zapiekane w całości i faszerowane owocami oraz ziołami. Z dodatkiem modrej kapusty oraz domowymi pyzami lub szagówkami taki zestaw to propozycja nawet dla 4 (kaczka) lub 6 (gęś) osób.
Tradycyjne pozycje wśród dań wytrawnych, łączą się z tradycyjnymi słodkościami, wśród których nie mogło zabraknąć mazurka, baby, czy sernika. Tym razem ich nie próbowaliśmy, ale znając świetne desery serwowane na co dzień w konceptach Weranda Family, to możemy być pewni iż będą wyjątkowe. W ofercie Werandy możecie znaleźć również wielkanocne boxy pełne specjalnie skomponowanych produktów delikatesowych. To idealna opcja na obdarowanie bliskich, do których w tym roku niestety nie uda Wam się dotrzeć.
Pełne wielkanocne menu znajdziecie stronie Werand Lunch & Wine lub na ich Facebooku, a szczegóły dotyczące boxów znajdziecie na stronie Weranda na wynos.
Zamówienia możecie składać do 30 marca z obiorem osobistym lub dowozem.

Projekt Kuchnia
Dziedziniec

W obecnym okresie Restauracja Projekt Kuchnia funkcje zarówno jako strefa coworkingowa, jak i przygotowuje dania na wynos/z dowozem. Dla swoich gości otwarta jest codziennie w godzinach: 11.00-19.00. Możecie tu przyjść i popracować, a w międzyczasie skorzystać z dań przygotowywanych przez kuchnię.
To co wyróżnia Projekt Kuchnia od innych restauracji, to delikatesy Zielona Spiżarnia stanowiące integralną cześć lokalu. Delikatesy zostały uruchomione jeszcze na długo przed pandemią i od zawsze posiadały szerokie portfolio lokalnych, domowych produktów. Aktualna sytuacja sprawiła, że ich oferta stała się jeszcze atrakcyjniejsza i jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb klientów. Znajdziecie tu prawie wszystko, a podczas naszej wizyty – wspólnie z ich załogą – wyszperaliśmy dla Was kilka najciekawszych pozycji, idealnych na wielkanocny stół.
Do naszego kosza wrzuciliśmy miedzy innymi: kultową białą parzoną, kiełbasę parzoną typu Potaśnianka, kiełbaski podsuszane z manufaktury Nowicki Naturalnie, naturalne masło, pochodzące z ekologicznych gospodarstw jajka, śmietanę wiejską, jogurt naturalny, krem mleczny kajmak oraz miód z rokitnikiem. Nie zabrakło również dań pochodzących z własnej produkcji. Oprócz żurku, sałatki jarzynowej, galartu drobiowego, smalecu domowego i gzika, nie zapomnieliśmy również o okazałej wielkanocnej babie i kultowym serniku.
Małe restauracyjne delikatesy coraz bardziej zastępują nam wizyty w dużych sieciowych supermarketach. Łączą one bowiem możliwość zakupu wysoko jakościowych towarów od mniejszych przedsiębiorców, z zakupem produktów wyrabianych na miejscu, na świeżo przez ulubioną restaurację. Całe delikatesowe menu Zielonej Spiżarni mieście się ostatecznie na kilku stronach, a w wersji online znajdziecie je miedzy innymi na restauracyjnym Facebooku.
Zamówienia możecie składać do 24 marca z obiorem osobistym lub dowozem.

Petit Paris Bistro & Bakery
Pasaż 0

A co powiecie na święta we francuskim stylu? Nawet jeżeli nie w wersji totalnej, to przynajmniej z kilkoma dodatkami, które idealnie urozmaicą tradycyjny, wielkanocny stół.
To o czym zdecydowanie należy pamiętać – zwłaszcza gdy przez kilka dni z rzędu nie funkcjonują sklepy oraz piekarnie – to oczywiście pieczywo. W świątecznej ofercie piekarni Petit Paris znajdziecie wszelkiego rodzaju bułki, bagietki, bajgle, brioszki oraz chleby. Łącznie ponad 20 wersji pieczywa plus dodatkowo kilka słonych tart – zwanych quiche – przygotowanych specjalnie na ten okres roku.
Skoro mamy już pieczywo, to obowiązkowym dodatkiem do niego są słynne kremy i konfitury made by Petit Paris. Wyrabiane na miejscu, według francuskich receptur stały się „pandemicznym” hitem nie tylko w Poznaniu. Nasze ulubione to ciasteczkowy Speculoos, biała czekolada oraz konfitura pomarańczowa. Smaków jest jednak znacznie więcej, więc każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Pozostając we francuskich, choć już zdecydowanie bardziej wytrawnych klimatach, znajdziecie tutaj także świąteczne pasztety: wieprzowy, z kilku rodzajów dziczyzny oraz fois gras, a także pasty oraz niezbędne dodatki jak majonez czy sos vinaigrette. Wszystko własnej produkcji, przygotowywane pod okiem francuskiego Szefa Kuchni.
Pełne menu, zawierające dodatkowo cały arsenał ciast i wypieków znajdziecie na restauracyjnym Facebooku. Jeżeli jednak chcielibyście zamówić ich produkty bezpośrednio do domu, to podrzucamy namiar na ich „Mały Paryż” w wersji online.
Zamówienia możecie składać do 1 kwietnia.

Cukiernia Karpicko
Pasaż 0

Historia tej cukierni sięga początku lat 90-tych, kiedy to Właściciele otrzymali w prezencie wymarzony piekarnik. Wkrótce zaczęły powstawać domowe wypieki, a pasja przerodziła się biznes. Rodzinne tradycje i stare receptury stanowiły początek. Dziś ich wypieki są przygotowywane zarówno w oparciu o staropolskie przepisy, jak i nowoczesne techniki najlepszych światowych cukierników. Obecnie Karpicko, to kilkanaście cukierni rozsianych po południowo-zachodniej Polsce. Jedna z nich mieści się właśnie w Starym Browarze, w niewielkiej lecz uroczej przestrzeni, w której nasze sesje zdjęciowe zawsze wychodzą obłędnie.
Design to jednak nie wszystko co przyciąga nas do tego miejsca. Wpadamy tu głównie ze względu na bardzo duży wybór produktów, wyjątkowo miłą obsługę oraz smak. Widać wyraźnie świetne rozeznanie w najnowszych rynkowych trendach. Na półkach – poza tradycyjnymi słodkościami – znajdziecie tu również ciasta wegańskie, eleganckie monoporcje oraz ciekawe i modne składniki wykorzystywane do przyrządzanych ciast.
W aktualnej ofercie wielkanocnej dominują oczywiście obowiązkowe babki, keksy, mazurki oraz serniki w kilkunastu atrakcyjnych odsłonach. Swoją dużą reprezentację mają także ciasta z makiem, chociażby w postaci paschy wielkanocnej, czy strucli makowej z kruszonką, a także mające wielu fanów czekoladowe brownie. Przysłowiowe „żyć nie umierać”
Po szczegóły – bo ciasta różnią się nie tylko składem, ale i rozmiarami – zapraszamy na firmowego Facebooka.
Zamówienia można realizować z obiorem osobistym lub dowozem.

Dolce Vita dine&wine
Dziedziniec

Na koniec naszych poszukiwań udaliśmy się do włoskiej restauracji Dolce Vita dine&wine. To młode, ale bardzo prężnie działające miejsce jest kwintesencją włoskiego stylu. Swobodna atmosfera w połączeniu z uwielbianą przez Polaków włoską kuchnią, kawą oraz winem nieustannie przyciągają gości Starego Browaru.
Nie inaczej będzie zapewne w kwestii oferty wielkanocnej, bo restauracja przygotowała dla swoich gości wyjątkowe atrakcje.
Naszą uwagę przyciągnęła między innymi Cytrynówka czyli włoskie limoncello z fajnym twistem w postaci wanilii i imbiru. Sprzedawana w kilku rozmiarach butelek, to świetna opcja na urozmaicenie świątecznego stołu. Jednak hitem tegorocznej Wielkanocy będą z pewnością świąteczne babki Colomba di Pasqua. To słynne we Włoszech i zjadane właśnie w okresie Wielkanocy ciasto drożdżowe jest formowane na kształt gołębicy (colomba) i dodatkowo dekorowane migdałami oraz lukrem. Sekretem tego pysznego, miękkiego i pozostającego na długo świeżym ciasta jest proces jego powolnego wyrastania wyłącznie na naturalnym zakwasie. Babki są wytwarzane w wolnym, rzemieślniczym tempie, który wynosi 48 godzin. Swoją symboliką sięgają Biblii, gdzie gołąb był przedstawiany jako symbol pokoju, odrodzenia, miłości.
Dostępne w Dolce Vita babki zostały wykonane na specjalne zamówienie restauracji i przywiezione do Polski prosta z Piemontu. My zgarnęliśmy klasyczną migdałową oraz tą z morelami
W samym wielkanocnym menu – będącym połączeniem włosko-polskiej tradycji – znajdziecie zarówno opcje wytrawne jak np. konfitowane udo kaczki lub łosoś w marynacie, a także sporo klasycznych wypieków, jak choćby tradycyjny sernik, czy mazurki.
Pełne wielkanocne menu znajdziecie stronie Dolce Vita lub na ich Facebooku
Zamówienia możecie składać do 1 kwietnia z obiorem osobistym lub dowozem.

Spodobał Ci się tekst? Podziel się lub zostaw komentarz! To wiele dla nas znaczy!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply